Sukces licealistek z liceum dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej SOSW w Rydzynie

XXI Ogólnopolska Olimpiada Języka Migowego w Kielcach zakończyła się szczęśliwie dla rydzyńskich licealistek. Jedna z nich zajęła miejsce na podium, pozostałe zdobyły wysokie lokaty.

Dziewczyny brały udział w różnych kategoriach. Jagoda Pietrzak, której powiodło się najlepiej, zajęła drugie miejsce w konkurencji "Przekaz w systemie językowo - migowym". Inne działy, w jakich dziewczyny mogły się sprawdzić to przykładowo ?Opowiadanie treści filmu w polskim języku migowym" czy też ?Niesłyszący w historii - prezentacja w PJM?.

Uczennice z liceum w Rydzynie podczas olimpiady wzięły także udział w licznych atrakcjach: wysłuchały ?Hymnu Głuchych?, obejrzały etiudę pantomimiczną w wykonaniu absolwenta ośrodka dla niesłyszących, brały udział w wystąpieniu Iwony Cichosz - niesłyszącej kobiety, która zdobyła koronę w konkursie Miss Deaf International w 2016 r. w Las Vegas, w 2017 roku.

dodany 2018-04-18 14:52 przez ntrs

źródło: Własne.

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją